top of page

Егоїзм

  • Інна Гужа
  • 27 сент. 2016 г.
  • 2 мин. чтения

Хто такий егоїст? Людина, що любить тільки себе, не чуйна до оточуючих, яка не зважає на їхню думку. Дідусі та бабусі іноді можуть сказати батькам: «Егоїста виховуєте!» Чим же погана егоїстична пози­ція для дитини?

Насамперед, така дитина є зовсім байдужою до інших дітей, Їй однаково, хто з нею товаришує або грається. Вона зосереджена не на стосунках, а на предметах. їй цікаві книжки, насолоди, іграшки. У ситуації гри з іншими дітьми дитина-егоїст може бути грубою, агресивною, здатною штовхнути або вдарити. Але така позиція дуже небез­печна, насамперед, для неї самої. Поступово діти, з якими спілкується малюк, починають його уникати. Вони не беруть його в спільні ігри, намагаються менше спілкуватися. І дитина незабаром залишається без загальної уваги і визнання.

Що ж робити, якщо Ви помітили в малюка ознаки егоїзму? По- перше, не панікувати. Ситуацію ще цілком можна виправити. Не по­трібно називати дитину егоїстом.

Мами дуже люблять таку голосну фразу: «Ти такий же егоїст, як і твій батько».

Такі речі робити взагалі неприпустимо. Для дитини природно почувати й знати, що вона схожа на батьків. Слово «егоїст» для неї незрозуміле. Але в маминих інтонаціях вона відчуває негативні нотки. Ви маєте можливість пояснити дитині, що потрібно бути уважним,

наприклад, до людей похилого віку. Однак вимовляти гучні слова да­ремно, якщо за цими словами не знаходяться реальні справи та вчин­ки. Улюбленій бабусі можна зателефонувати, сходити до неї в гості, разом із дитиною приготувати їй подарунок, намалювати картину.

Щоб Ваша дитина виросла людиною чуйною, демонструйте їй приклад своєї поведінки.

Щоб малюк вчився про кого-небудь піклуватися, придбайте свійську тварину. У турботі про неї саме й виявляється почуття жалю, співпереживання. У дитини просто буде менше часу, щоб за­циклюватися на собі.

Молодші братики і сестрички — теж гарні ліки від егоїзму. Тому не­складні турботи Ви цілком можете перекласти на плечі маленького помічника.

Як не виховати дитину егоїстом?

• Демонструйте особистий приклад. Якщо Ви товариські, умієте вислу­хати думку іншої людини, і вона Вам небайдужа, Ваше маля навряд чи виросте егоїстом.

• Надайте дитині можливість подбати про кого-небудь.

• Заведіть свійську тварину і покладіть на малюка частину обов'язків щодо догляду за нею.

• Не залишайте без уваги ситуації, коли дитина зневажливо ставиться до інших людей.

Останні публікації
Архів
Пошук за ключовими словами
bottom of page