top of page

Батько - модель ідеальною чоловіка для сина

  • Інна Гужа
  • 27 сент. 2016 г.
  • 3 мин. чтения

Чомусь багато батьків переконані, що поки дитина мала, не вміє ходити та розмовляти, їй цілком вистачить і мами. Не чоловіча ця справа — змінювати памперси та «агукати». От підросте трішечки, годі й тато може брати участь у процесі виховання. Якщо дитина знає ласкавий голос батька, його добре обличчя, за­пах, сміх, якщо вона звикла до турботливих дотиків батьківських рук, отже, тато стане для маляти такою ж важливою людиною, як і мама.

А якщо тато постійно відсутній, приходить пізно або сідає біля телевізора, як тільки приходить додому, це означає, що поступово батько буде витиснутий на периферію сімейного життя. У такій ро­дині дитина буде обожнювати тата здалеку, і вважати себе невартим татових уваги та любові. Холодна зневага батька викликає у дитини непевність у своїх достоїнствах, силі та привабливості.

Як це не дивно, але деякі мами теж підтримують таку оману та прагнуть відсторонити тата від «непотрібних» турбот. Якщо Ви із таких батьків, то вже зараз добре замисліться над тим, якою виросте Ваша дитина. А добре було б із першого моменту появи малюка вдома запросити батька в дитячу кімнату та дати йому можливість колисати, годувати, переодягати. Насправді багато чоловіків просто не впевнені у своїх силах, а зовсім не відмовляються це робити. Любляча мати неодмінно захоче, щоб у дитини був теплий, турботливий і добрий тато. Це означає, що їй, напевно, вдасться побороти свої ревнощі та бажання безроздільно панувати в житті дитини.

Між іншим, для багатьох родин початок взаємин між татом й дитиною був закладений в сімейній пологовій палаті, коли тато до­помагав мамі під час пологів, підтримував її добрим словом і разом із нею привітав появу маляти! У таких родинах стосунки «мама — дити­на — тато», як правило, складаються дуже гармонійно.

Досвід свідчить, що тільки в дружній парі обоє батьків стабільно відчувають до дитини позитивні почуття: у таких парах батьки пре­красно знають своїх дітей і турбуються про них.

Батько — доросла свідома людина, що напевно впорається зі своєю дитиною. Час від часу мамі найкраще дати татові можливість поспілкуватися з дитиною наодинці, відчути себе гордим батьком.

Так .чого ж може навчити тато свою дитину в перші роки життя? Перше та основне — любові. Якщо тато спокійний, розважливий і добро­зичливий із мамою, ласкавий із дитиною,— це означає, що своєю поведін­кою він доводить дитині перший найважливіший урок пізнання світобу­дови. Він розшифровується маленькою людиною приблизно так: «Мої батьки добрі та гарні. Вони люблять мене. Світ світлий і надійний».

Чим старшою є дитина, тим складніші її взаємини із батьком, що уособлює силу, мудрість і владу. Якщо батько всі попередні роки був близьким другом дитини, то, швидше за все, і в підлітковому віці дитина прийде до батька за порадою.

Для сина або для дочки тато існує в різних ролях. Для дівчинки дуже важливо, щоб тато не принижував її, ставився до неї з повагою, підкреслював її красу та чарівність. Батько для неї модель майбут­нього обранця.

йЙ

Батько - модель ідеальною чоловіка для сипа. Якщо трирічний хлопчик імітує процес паління, це означає, що його тато, швидше за все, запеклий курець. Якщо хлопчик кричить, матері: «Заткнися!» він, можливо, усього лише наслідує тата. Батькові доведеться відмовитися під всіх звичок, які він не хоче прищепи ти своєму синові.

Чим старшою є дитина, тим складніше пі відчувати до батька не тільки любов, але й повагу. Вимоги дитини стають усе серйозніші ми: чи вміє тато плавати? Чи багато вій заробляє? Чи вірить у Бога? І Підростаючи, син буде здійснювати більш свідомі спроби бу ти схожим на батька: старанно копіюватиме його ходу, манери, стиль одягу. Якщо син ідентифікує себе з батьком, то це означає, що він захоплюється татом і хоче у всьому на нього бути схожим.

Що вміє гарний тато?

• Відгородити дитину від небезпек.

• Уважно вислухати, бути великодушним, справедливим і чуйним.

• Гаряче уболівати за успіхи дитини.

• Запропонувати корисну пораду.

• Навчити робити правильний вибір.

• Навчити поважати маму.

• Хвалити за гарні вчинки.

• Критикувати за непорядні вчинки.

• Дотримуватися правил, які він прищеплює дитині.

Останні публікації
Архів
Пошук за ключовими словами
bottom of page