Бабуся й дідусь
- Інна Гужа
- 27 сент. 2016 г.
- 2 мин. чтения

У Вас народилося маля. І це не тільки Ваша радість. Разом із Нами радіють і Ваші батьки, тому що тепер вони стали бабусями й дідусями. Молоді батьки обирають різні позиції стосовно нових персонажів. Деякі мами й тата із задоволенням використовують допомогу бабусь-дідусів — із малям посидіти, погуляти, погодувати. А деякі, навпаки, вважають, що у вихованні повинні брати участь тільки мама і тато, а інші родичі можуть розбалувати малюка.
Насправді, допомога й користь від участі в складному та цікавому процесі виховання представників старшого покоління величезна.
Бабусі й дідусі вже мають життєвий досвід. Вони є носіями життєвої мудрості. Вони не так обтяжені турботами, як мама й тато. Тому повністю відсторонити їх від виховання онуків було б зовсім неправильно.
У той же час, дуже часто виховна позиція батьків кардинально відрізняється від позиції бабусь і дідусів. Наприклад, тато вважає, що сина потрібно обов’язково загартовувати, а бабуся потихеньку кутає маля, коли їй трапляється така нагода. Мама прагне обмежити час, проведений дитиною перед телевізором, а бабуся не має сил відмовити маленькому маніпуляторові.
Чого ж бабусі й дідусі частенько роблять все по-своєму та не прислухаються до побажань молодих батьків? Найчастіше гака поведінка пов’язана з потребою в любові або в повазі. Літнім батькам уже не вистачає уваги дітей, що подорослішали,
і які вічно зайняті. В такий момент турбота про онука або онучку стає «світлом у вікні». Онуки відповідають взаємністю своїм бабусям та дідусям. А ті, у свою чергу, надмірно їх балують.
Крім того, бабусі й дідусі часто відчувають незатребуваність власних педагогічних навичок. Але ж вони самі виховали прекрасних дітей! І тепер до них не хочуть прислухатися!
Що ж робити, якщо все-таки в чомусь істотному позиції мами й бабусі розходяться, а переконати маму або свекруху не вдається?
У такій ситуації кращий вихід — звернутися до послуг няньки. Інакше, у протилежному випадку, у родині розпалюються справжні баталії. А страждає від усього цього дитина!
Ситуація, коли бабуся з дідусем живуть окремо від молодої родини набагато простіша від тієї, коли представники трьох поколінь живуть разом. У цьому випадку особливо складно визначити спільні пріоритети, розподілити обов’язки та мати спільну мету. І в жодному разі — не критикувати один одного в присутності дитини! Тому, що вона все чує й все розуміє.
А якщо мама-тато все-таки не домовилися з дідусем-бабусею? Що відбудеться в цьому випадку з дитиною?
Є дорослі, яких маля часто бачить. Вони важливі для нього. Він їх поважає. Але вони всі по-різному і за різне карають, забороняють та дозволяють теж різне. Що робити дитині? А це вже залежить від її характеру. Деякі малята пристосовуються. З мамою поводяться так, :і татом — інакше, з дідусем обирають третю модель поведінки. А деякі діти активно протестують від такої неузгодженості вимог. І в результаті — дратівливість, плаксивість, агресія.
Як будувати гармонічні стосунки я бабусями і дідусями?
Незабаром після появи маляти необхідно поговорити з Вашими родичами та пояснити їм свої педагогічні погляди.
Не критикуйте дії бабусь та дідусів при дитині, краще зробіть це після, коректно і тактовно.
Не прагніть ізолювати Вашу дитину від бабусь і дідусів,— вони багато чого можуть навчити.
Виховуйте дитину так, щоб вона шанувала літніх родичів.
Поясніть бабусі, що її досвід дуже важливий, але відповідальність за виховання дитини цілком покладається на її батьків.
Kommentare